- Autor: Božidar Komarić Poveznica se otvara u novom prozoru
- Rubrika: Recenzije
- Ključne riječi: GearBest, recenzija, Vernee, Vernee Apollo X
Kako se hvale u kompaniji, Vernee Apollo X je nastao isključivo po željama korisnika. Naravno da smo ga morali nabaviti, isprobati i vidjeti kakav to smartfon želi većina korisnika u svijetu.
Vernee Apollo X smartfon – osnovne značajke:
– EKRAN: 5,5 inčni IGZO, FHD
– PROCESOR: MediaTek Helio X20 na 2,3 GHz, 10 jezgri
– GRAFIKA: Mali-T880 MP4
– RAM: 4 GB
– POHRANA PODATAKA: 64 GB
– KAMERE: prednja 5 MP (LED), stražnja 13 MP
– OS: VOS (temelj je Android 6.0 Marshmallow)
– BATERIJA: 3500 mAh (brzo punjenje)
– DIMENZIJE: 152 x 76,2 x 9,2 milimetara
– TEŽINA: 175 grama
– DODATNO: Dual SIM, 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS (A-GPS), OTA, OTG, USB Type-C, LED notifikacijsko svjetlo, čitač otiska prsta,…
Sadržaj
Uvod
Vrlo pažljivo pratimo razvoj ove kineske kompanije koja je od kada se pojavila podigla veliku buku. Tek postoje godinu dana a već svi znaju za njih. Vjerojatno smo jedan od rijetkih medija u Hrvatskoj i šire koji se prvi usudio pokloniti povjerenje ovoj kompaniji, pružiti im priliku i testirati njihove uređaje.
U 2016. godini, svojoj prvoj godini postojanja, na tržište su izbacili 4 smartfona od kojih nismo testirali samo prve, sve ostale jesmo – recenzije Vernee Apollo Lite, Mars i Apollo (s VR naočalama) modela možete pronaći na ovom linku. Isto tako, svi su izlistani i u našoj Usporedilici. Koliko ova kompanija proizvodi dobre uređaje govori i podatak kako u redakciji koristimo njihova dva modela (Mars i Apollo). Jednostavno su nas uspjeli kupiti svojom kvalitetom, jakim hardverom i fer cijenom.
U ovoj 2017. godini najavili su nove modele, nasljednike prve generacije. Premijerno su ih predstavili na MWC 2017 u Barceloni, a radi se o pet modela – Apollo X, Apollo 2, Mars Pro, Thor Plus i Thor E. I o njima smo puno pisali.
Prvi od nove petorke koji se pojavio na tržištu je Vernee Apollo X. Zanimljiv je zbog dvije činjenice – ovo je prvi kompanijin pametni telefon koji je nastao isključivo po željama kupaca, te je prvi kompanijin smartfon koji radi na njihovom VOS operativnom sustavu, a koji je razvijen također po željama kupaca, a temelji se na Android OS-u. Podatke su, kažu, prikupljali s Facebooka, foruma i emaila.
Drugim riječima, Vernee Apollo X je napravljen – jer ste vi to tražili! Naravno da smo ga morali nabaviti i isprobati smartfon koji je nastao isključivo prema željama kupaca. Rezultat ove zanimljive priče vidjet ćete u nastavku. Moramo priznati, vrlo je zanimljiv i impresionirao nas je u nekim karakteristikama. Mi smo naš primjerak nabavili na GearBest webshopu, gdje je u tijeku akcijska prodaja po poprilično sniženoj cijeni (dok smo ovo pisali).
Što je u kutiji?
Kutija je crna i elegantna, karakterističnog oblika, djeluje privlačno. Raspored sadržaja kutije je klasičan – na vrhu u svojoj “kadici” se nalazi sam uređaj, a u donjem dijelu smo pronašli brzi punjač i USB Type-C kabel, oboje je bijele boje. Isto tako, tu je i iglica za otvaranje utora za SIM i microSD kartice, kao i tanka knjižica s korisničkim uputama.
To je sve što ste tražili :)
Vanjski izgled
Model koji smo odlučili nabaviti je srebrne boje, dok je prednji dio oko ekrana bijeli, klasična kombinacija koja mu lijepo stoji. Kompanijini smartfoni, pa tako i Vernee Apollo X, prepoznatljivog su vanjskog izgleda – blago su zakrivljeni po gornjem i donjem rubu, stražnji poklopac je također blago zaobljen, rubovi su nešto oštriji i naglašeniji što je i bolje za držanje u ruci. Naravno, radi se o 3D Arc metalnom “unibody” kućištu napravljenog iz jednog dijela, a koje je napravljeno u automatiziranoj CNC tehnologiji, dok je stražnja površina fino pjeskarena kako bi dobili ugodniji osjećaj držanja u ruci, ali istovremeno i onemogućuje ostavljanje otisaka prstiju. Iako se radi o metalu, gladak je i ugodan na dodir kako bebina guza… :)
Kućište je izuzetno čvrsto, napravljeno je od kvalitetnog aluminija. Primjećujemo kako je krajnje gornji i donji dio stražnjeg dijela smartfona napravljen od plastike koja je iste boje kao i metalno kućište, ispod kojeg se nalaze oni komunikacijski dijelovi. Kada smo već straga, u gornjem dijelu po sredini je stražnja kamera, lijevo od nje je dvotonska LED bljeskalica, dok je ispod četvrtasti čitač otiska prsta.
Kada već spominjemo čitač otiska prsta, moramo reći kako je daleko bolji i precizniji od onog na modelu Apollo. Vrlo je brz i precizan, reagira za samo 0,1 sekundu (praktički trenutno!) i naravno funkcionira u svih 360 stupnjeva. Ono s čim se hvale u kompaniji je kako novi Smart Touch senzor s novom generacijom algoritma za prepoznavanje koji ima mogućnost učenja, što znači da bi trebao sve bolje i bolje prepoznavati vaš otisak. Ono što smo osjetili je kako smo zaista i dobili taj osjećaj jer je gotovo stopostotno prepoznavao naš otisak. Za čitač otiska prsta – prst gore.
U kompaniji su napravili još jednu stvar koja nam se sviđa i koju je primijetilo naše oštro oko, a što vjerojatno većina drugih recenzenata neće primijetiti. Naime, ovo je jedan od rijetkih modela na kojem u donjem dijelu možete pronaći i točan naziv modela, lijepo piše Apollo X, tako da točno znate što imate u rukama. Po nama vrlo zgodan i precizan detalj.
Sprijeda se nalazi veliki 5,5 inčni ekran iznad kojeg je u lijevom uglu LED notifikacijsko svjetlo žute boje, zatim senzor osvjetljenja, prednja kamera i slušalica. Ispod ekrana na žalost nema kapacitivnih Android tipki koje volimo, iako ima dovoljno mjesta.
Ulazi i izlazi nalaze se po rubovima – gore je ulaz za slušalice, dolje je mikrofon, USB Type-C ulaz (OTG) i zvučnik, desno su metalne tipke za zvuk i on/off, a lijevo su dva utora – donji je utor za micro SIM, a gornji za nano SIM ili microSD karticu, po vašem izboru. Kada već spominjemo slušalice svakako treba reći kako njih možete spojiti i preko donjeg OTG ulaza ili preko gornjeg standardnog 3,5 milimetarskog ulaza za slušalice, tako da podržava oba standarda.
Vernee Apollo X je lijep, vrlo čvrst i robustan uređaj koji je slijedećih dimenzija – Kako se radi o čvrstom i moćnom uređaju, dimenzije su osrednje u klasi, ako to tako možemo reći – 152 x 76,2 x 9,2 milimetara, te je težak 175 grama.
Ekran
Jedan od najvažnijih dijelova na smartfonu svakako je ekran. Za ovaj model su po nama napravili jako dobru odluku i ugradili vrlo kvalitetni 5,5 inčni IGZO ekran kojeg potpisuje japanski Sharp, jedno od najpoznatijih imena na ovom području, ali i zato jer ste to vi tražili… :)
Radi se o ekranu FHD rezolucije od 1920 x 1080 točaka (401 ppi) koji zauzima 72,23% prednje površine i osjetljiv je na dodir u 5 točaka (multitouch). Vidljivo je kako ima 2.5D zakrivljeno staklo, a i otporan je na ogrebotine zahvaljujući Corning Gorilla Glass 3 zaštitnom staklu. Spomenimo i kako zauzima 95% NTSC boja, te ima kontrast od 1000:1.
Ekran odlično reagira na dodir, a otiske prstiju koji se pojave (jer ih relativno malo privlači) vrlo ćete lako obrisati običnom suhom maramicom. Zahvaljujući IGZO tehnologiji prikaz na ekranu je vrlo čist, jasan i oštar, a boje su realne i ne blješte u oči, nego su više ugodne. Isto tako, ova tehnologija ima i manju potrošnju baterije za oko 20% IPS LCD panela.
Zanimala nas je i jačina osvjetljenja ekrana smo izmjerili našim mjernim instrumentom i dobili smo rezultat od 434 Luxa, što je i više nego dovoljno za ugodno korištenje po dnevnom svjetlu.
Hardverska konfiguracija
Kako je Vernee Apollo X nastao po željama korisnika, to se posebno odražava u ovom dijelu koji se odnosi na procesor, te radnu i internu memoriju. Naš smartfon radi na 10-jezgrenom MediaTekovom MT6797 procesoru (Helio X20), a koji je razvijen u 20-nanometarskoj tehnologiji i proizveden je krajem 2015. godine.
Što se tiče broja, vrste i brzina jezgri, raspored je slijedeći:
– 2x ARM Cortex-A72 jezgre na 2,3 GHz
– 4x ARM Cortex-A53 jezgre na 1,85 GHz
– 4x ARM Cortex-A53 jezgre na 1,4 GHz
Samo ćemo vas podsjetiti kako je ugrađena 4-jezgrena Mali-T880 MP4 grafika na 780 MHz, te će ljubitelji video igara doslovno uživati u gamerskim putešestvijama :) Ugrađeno je i 4 GB LPDDR3 RAM-a (dvokanalni, 800 MHz), te čak 64 GB brze interne memorije (eMMC 5.1) koju preko microSD ulaza možete proširiti za još 128 GB. Tražili ste – dobili ste, a do kraja recenzije ćete saznati kako je to i po fer cijeni.
Možda bi zgodno bilo vidjeti usporedbu sva tri 2Vernee smartfona Apollo Lite – Apollo – Apollo. To možete samo na našoj Usporedilici, evo usporedbe.
Kamere
Što se kamera tiče, odluka je pala na kombinaciju Samsung/Sony, a koja je optimalna kombinacija za selfie fotke s prednjom i kvalitetne fotke i video sa stražnjom kamerom. I kod aplikacije nisu komplicirali, kamerama upravlja klasična Android aplikacija koju sigurno znate koristiti.
Prednja je kamera od 5 MP i sa Samsungovim S5K5E8 senzorom. Iako to proizvođač nije specificirano, vidljivo je kako je širokokutna i na jedan ekran se može smjestiti više “nasmijanih glava”. Otvor blende je f/2.2 tako da će selfie fotke biti nešto tamnije u slabije osvijetljenom prostoru, no ako ste na moru bit će savršene :) Inače kamera podržava prepoznavanje lica, osmjeha i gesti, kao i HDR, a svidjet će vam se i mogućnost snimanja videa u HD rezoluciji od 1280 x 720 točaka u 30 sličica u sekundi (720p@30fps) u 3GP formatu.
Stražnja je kamera od 13 MP i izbor je pao na vrlo dobar Sony IMX258 senzor s lećom iz 6 dijelova. Otvor blende je također vrlo dobrih f/2.0, ima elektronsku stabilizaciju slike, dvotonsku LED bljeskalicu, kao i fazni auto fokus (PDAF) koji izoštrava kadar za 0,1 sekundu. Ugrađena je i MediaTekova Dual Imagiq ISP tehnologija. Kamera također podržava prepoznavanje i lica, osmjeha i gesti, te HDR i panoramu, a u postavkama kamere ćete vidjeti i mogućnost RAW snimanja što je pohvalno.
Pogledajte naš foto album i sami procijenite fotke. Na žalost, snimali smo po vrlo oblačnom vremenu pred kišu, tako da možda nećete uspjeti vidjeti njihov pun potencijal, ali tu si na žalost nismo mogli pomoći. No zato HDR radi odlično, dobre su i u zatvorenom prostoru, čak i bolje one noćne.
Video je klasika – stražnja kamera snima FHD video u 30 sličica u sekundi (1080p@30fps) također u 3GP formatu. Video je skroz u redu, jedino je zvuk nešto slabiji, vjerojatno zbog nedostatka onog dodatnog mikrofona. Evo i video, pa ga sami ocijenite.
Rekli bismo kako su kamere donekle i kompromis u odnosu na cijenu jer je tako moralo biti, ali su i više nego dovoljno dobre tako da će zadovoljiti 90% korisnika. Vjerojatno i više.
Audio/video
Zvuk nas podsjeća na prethodne Apollo modele, gotovo bi se usudili reći kako je identičan, dakle osrednji. Zvučnik se nalazi na donjem rubu desno i zvuk je više piskutav nego dubok, jednostavno nema dovoljno dubokih tonova da bi rekli da je ok. Ali nije loš, poslužit će. Znate i sami da ćete sa slušalicama popraviti stvari, a slušalice će vam svakako trebati i u VR modu, tada je doživljaj osjetno bolji.
Isprobali smo zvučnik i na nekoliko naših testnih glazbenih brojeva u vrhunskoj FLAC kvaliteti i s našim smo mjernim instrumentom izmjerili snagu zvučnika (na udaljenosti od oko 50 centimetara) od čak 77,9 dB, što je otprilike prosječna jačina.
Operativni sustav
Ono što nam se jako sviđa u operativnom sustavu Vernee Apollo X pametnog telefona je – minimalizam. Samo ćemo vas podsjetiti kako radi na kompanijinom VOS-u, a koji se temelji na Android 6.0 Marshmallow operativnom sustavu. Na slikama niže ćete vidjeti i kako nam je odmah došla i prva nadogradnja. Ok, lijepo je kada proizvođač opremi uređaj raznim aplikacijama, no pitanje je koliko se one koriste. Više volimo ovaj sistem – dajte nam ono osnovno, a mi ćemo s Google Playa skinuti što nam treba. To vam je kao kada u frižideru imate samo neku hranu, a u dućanu se nalazi ono pravo :)
Vjerojatno će vas zanimati i hoće li doći Nougat nadogradnja? Nema službene potvrde, ali s obzirom kako smartfon radi nemate niti potrebe. Sama hardverska konfiguracija je toliko jaka da niti u jednom trenu ne bi trebali osjetiti neko usporenje u radu. Barem ga mi za vrijeme testiranja uređaja nismo osjetili.
Minialistički, brzo i fluidno, to je ono što volimo… :)
Povezivost
Po ovim karakteristikama nalikuje na prethodne Apollo modele, dakle možemo reći kako je klasičar- podržava 4G LTE mreže + VoLTE, kvaliteta telefonskih razgovora je dobra iako nema onaj dodatni “noise cancellation” mikrofon. 4G mrežu podržava na obje kartice.
Što se tiče podrške mreža telekom operatora, evo popisa:
• 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
• 3G WCDMA: 900 / 2100 MHz
• 4G LTE: 800 (B20) / 1800 (B3) / 2100 (B1) / 2600 (B7) MHz
Smartfon podržava hibridni Dual SIM, što znači da možete kombinirati SIM+SIM ili microSD+SIM kartice, s tom razlikom što postoje dva odvojena utora – u gornji ide microSD ili nano SIM, a u donji micro SIM kartica. Od bežičnog i žičnog načina povezivanja podržava dual-band Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, OTA, OTG, USB Type-C (2.0), a tu su i čitač otiska prsta, te ulaz za slušalice.
Baterija
Baterija je osjetno bolja nego na prethodnom Apollo modelu, no i dalje je za nijansu ispod prosjeka. Srećom, ugrađena je jača i kvalitetnija, opet nešto što su korisnici tražili. Ugrađena je litij polimerska baterija kapaciteta 3500 mAh koja se ne može se izvaditi (non-removable). Baterija podržava kompanijino Vcharge brzo punjenje baterije, a u kutiji je i brzi punjač (5V/7V/9V=2A, 12V=1.25A, 18W).
Ono gdje je ovaj smartfon fantastičan je u brzini punjenja baterije, brzina je zaista ekspresna, čak i veća nego kod prethodnog modela koji je također bio ekspresno brz. No, Vernee Apollo X je brži, vrijeme punjenja je kraće, a baterija je veća. Trenutno je ovo možda i najbrže punjenje baterije koje smo vidjeli.
Koliko je to brzo? Evo brojki:
– 58% za 30 minuta
– 97% za 60 minuta
– 100% za 62 minuta (1:02 sati)
Ono što ćemo ovdje dodati je kako je punjač punio na 9,3V/1,46A što je sjajno. U kompaniji garantiraju kako će baterija i nakon 1.000 punjenja zadržati više od 80% snage, a korisnicima će pružiti 2x veća izdržljivost baterije. Primijetili smo kako je baterija na čekanju vrlo izdržljiva (pametna ušteda energije na čekanju) i trajat će danima. To se nalazi u dijelu Postavke –> Baterija. Sve u svemu, bit ćete zadovoljni.
Inače na našem testu izdržljivosti – surfanja s neprekidno upaljenim ekranom, baterija je izdržala 7 sati i 14 minuta što j e ispod nekog prosjeka od 8 sati, ali je za ovako jeftini model sasvim ok.
Video igre
A što da vam kažemo. Već smo testirali pregršt pametnih telefona s Helio X20 procesorom i znamo kako se ponašaju igre. Dovoljno je jak za gamerski užitak i bit ćete zadovoljni uživajući u igrama na velikom 5,5 inčnom ekranu. Evo i naših dojmova.
– Real Racing 3 – i dalje najbolja i najrealnija trkaća simulacija na Android platformi. Grafički je vrlo zahtjevna i pravi je test za mobilne uređaje. Igra radi uz povremena jača trzanja. Zagrijavanje uređaja se osjeti, ali je u granicama normale.
– War Robots – naša nova testna igra, grafički također zahtjevna. Sastavite svoj tim robota, naoružajte ih do zuba i krenite sa svojim timom u boj, jači neka pobijedi… Igra također radi nešto bolje od RR3, ali se povremena blaga trzanja osjete. Zagrijevanje se i dalje osjeti ali je u granicama normale.
Čini nam se kako će trebati malo “ispeglati” ovaj gamerski dio, odnosno još malo optimizirati rad hardvera i OS-a. No, generalno gledajući ako ste kupili ovaj smartfon za gaming, dobro ste napravili :)
Benchmark testovi
Odradili smo i pregršt sintetičkih benchmark testova koji vam mogu poslužiti kao orijentir o snazi, brzini i mogućnostima ovog uređaja.
Evo benchmark brojki:
– AnTuTu – 84823 bodova
– GeekBench – 1553 bodova (single core) – 4902 bodova (multi core)
– Quadrant Standard – 28176
– Vellamo – 4238 (Browser), 3662 (Multicore), 2721 (Metal)
– PCMark – 3815
– 3DMark – 941
– Basemark OS II – 569
– MobileBench – 271
– Test izdržljivosti baterije – 7 sati i 14 minute
Po nekim brojkama Helio X20 je pokazao i veće brojke od Helio X25 procesora koji se nalazi u u modelu Apollo. No, ono što smo vidjeli kako Vernee Apollo X u praksi radi glatko, nešto malo usporenja ima u video igrama za što vjerujemo da će se riješiti budućim nadogradnjama. Prilikom testiranja uređaj se neznatno zagrijao.
Zaključak
Tražili ste – dobili ste! Kako komentirati i dati neki pametni komentar za uređaji koji ste vi odabrali, sastavili i napravili! Vernee Apollo X jednostavno mora biti dobar. Kako ne bi bili u zabludi daleko od toga da je najbolji koji postoji, nego se radi o uređaju koji je optimalan po karakteristikama i cijeni istovremeno. Ali, ovo je uređaj koji zadovoljava većinu korisnika i ne treba im više od toga. U tom se zaključku krije i jedno pitanje – čemu onda imati višestruko skuplje smartfone? Neki će ih kupiti jer im novac nije prepreka, a drugi će ga kupiti jer moraju biti viđeni s njim inače se ne osjećaju dobro :)
No, ovo je ipak priča o Vernee Apollo X smartfonu nam se sviđa i zbog minimalističkog pristupa VOS-u tako da su instalirane najosnovnije aplikacije (bez bloatwarea) i bez nepotrebnih gluposti, tako da korisnicima ostane čim više prostora. Sve drugo što vam treba možete skinuti s Google Playa. Pamtit ćemo ga po vrlo dobrom Sharpovom ekranu, provjerenom procesoru i puno radne i interne memorije. Isto tako, kamere su vrlo upotrebljive, a i baterija “drži vodu”.
Ono što nam se posebno sviđa je ekstremna brzina punjenja baterije koju ćete napuniti za nešto više od sat vremena. Ipak, voljeli bismo kada bi trajala nešto duže. Nedostaju nam kapacitivne Android tipke, a i nešto je slabiji zvuk na videu. Generalno gledajući, kada se sve zbroji i oduzme, u rukama imamo pravi “korisnički” smartfon kakvog ste vi tražili.
Cijela ova priča ne bi imala smisla kada i cijena ne bi bila u skladu s očekivanjima kupaca. Usudili bi se reći kako je čak i povoljnija. Vernee Apollo X smo nabavili na GearBest webshopu, gdje se prodaje po akcijskoj cijeni od 176,99$ (dok smo ovo pisali). Nemamo potrebe preporučivati ovaj smartfon, vi ste ga odabrali… :)
Vernee Apollo X smartfon – ključne značajke
– EKRAN: 5,5 inčni IGZO (Sharp), FHD rezolucije od 1920 x 1080 točaka (401 ppi), 72,23% prednje površine, osjetljiv na dodir u 5 točaka (multitouch), 2.5D zakrivljeno staklo otporno na ogrebotine (Corning Gorilla Glass 3), 95% NTSC boja, kontrast 1000:1
– PROCESOR: 64-bitni i 10-jezgreni MediaTekov MT6797 (Helio X20) – 2x ARM Cortex-A72 jezgre na 2,3 GHz, 4x ARM Cortex-A53 jezgre na 1,85 GHz, 4x ARM Cortex-A53 jezgre na 1,4 GHz, 20-nanometarska tehnologija, proizveden Q4 2015
– GRAFIKA: 4-jezgrena Mali-T880 MP4 na 780 MHz
– RAM: 4 GB LPDDR3 (dvokanalni, 800 MHz)
– POHRANA PODATAKA: 64 GB (eMMC 5.1), proširivo preko microSD ulaza do 128 GB
– KAMERE:
• prednja 5 MP – Samsung S5K5E8 senzor, širokokutna, otvor blende f/2.2, prepoznavanje lica, osmjeha i gesti, HDR, video HD od 1280 x 720 točaka u 30 sličica u sekundi (720p@30fps), 3GP format
• stražnja 13 MP – Sony IMX258, leća iz 6 dijelova, otvor blende f/2.0, EIS, dvotonska LED bljeskalica, fazni auto fokus (PDAF, izoštrava za 0,1 sekundu), Dual Imagiq ISP tehnologija, prepoznavanje i lica, osmjeha i gesti, HDR, RAW snimanje, panorama, video FHD u 30 sličica u sekundi (1080p@30fps), 3GP format
– OS: Android 6.0 Marshmallow (64-bitni), VOS (Vernee OS), podržava hrvatski (multilanguage)
– BATERIJA: 3500 mAh, litij-polimerska, ne može se izvaditi (non-removable), podržava Vcharge brzo punjenje (punjač 5V/7V/9V=2A, 12V=1.25A, 18W), 7:14 sati surfanja; punjenje (originalni punjač) – 58% za 30 minuta, 97% za 60 minuta, 100% za 62 minute (1:02 sati) 9,3V/1,46A; nakon 1.000 punjenja daje više od 80% snage, 2x veća izdržljivost
– KUĆIŠTE: metalno (aluminij)
– DIMENZIJE: 152 x 75,6 x 9,3 milimetara
– TEŽINA: 175 grama
– MREŽE:
• 2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
• 3G WCDMA: 900 / 2100 MHz
• 4G LTE: 800 (B20) / 1800 (B3) / 2100 (B1) / 2600 (B7) MHz
– DODATNO: Dual SIM (odvojeni utori: micro SIM + nano SIM ili microSD), 4G LTE + VoLTE (na obje kartice), dual-band Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS (A-GPS), OTA, OTG, USB Type-C (2.0), FM radio, LED notifikacijsko svjetlo, čitač otiska prsta, žiroskop,…
+ Hvalimo
+ brz i fluidan rad
+ ekstremno brzo punjenje baterije
+ puno radne i interne memorije
+ fer cijena
– Zamjeramo
– nema kapacitivne Android tipke
– slabiji audio, kao i zvuk na videu
– nešto slabija baterija
DOJMOVI I OCJENE
Dizajn

Ekran

Procesor, grafika, RAM, ROM

Kamere

Audio/Video

OS, dodatne app

Povezivost

Baterija

Video igre

Cijena (uloženo/dobiveno)

Naš dojam

7.36
Ukupna ocjena
UKUPNI DOJAM: Što reći o uređaju koji je nastao po željama korisnika osim - što ste tražili to ste i dobili. Ipak, reći ćemo kako je Vernee Apollo X vrlo dobro izbalansiran pametni telefon koji ima ravnomjerno usklađene sve dijelove bez nekih većih otklona. Kada ga zaokružimo sa svih strana, možemo reći kao ste sastavili pametni telefon vrlo dobrih karakteristika po fer cijeni. I tu više ništa ne treba dodati... :)